
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.07 mm |
| Depth | 3 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Output Voltage | 12 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 80 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Input Voltage | 80 V |
| Max Output Voltage | 101.25 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Auto Retry |
| Type | Hot Swap Controller |
| Internal Switch | No |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
